Pátek, 22 září, 2023
Domů Inspirace Když se nad vztahem stahují mračna: jak poznat, že jde vztah do...

Když se nad vztahem stahují mračna: jak poznat, že jde vztah do háje?!

Mít šťastný, prosperující a sluncem zalitý vztah chce snad každá žena. Jen zvedněte ruku ta z vás, která by se ve svém životě obešla bez milující partnera, bez jeho ochranitelské náruče, podpory a porozumění! A to jsme se ještě nezmínili o intimních chvílích, které prostě k životu patří, že ano!

Jenže ne vždy je to tak růžové, jak bychom si přáli. Zatímco na začátku se vznášíte na bílém obláčku lásky, postupem času se nad vaším vztahem začínají stahovat černá mračna. Najednou máte pocit, že už nežijete spolu, ale spíše vedle sebe. A začíná vám to vadit. Chcete poradit, jak snadno odhalíte, že jde váš vztah pomalu do háje? V tom případě si udělejte pohodlí a přečtěte si následující řádky!

1. Už spolu tolik nespíte

Asi vás nepřekvapí, že jako první varovný signál zmíníme úpadek v sexu. Sex je totiž jedním ze základních pilířů každého vztahu, bez kterého to prostě nemůže fungovat. Vážně ne. Jakmile vám to začne skřípat v posteli, je něco špatně.

Když spolu partneři nespí, vymlouvají se a nemají zájem o vzájemné sbližování, pak je to první krůček na cestě za koncem. Samozřejmě člověk není robot a někdy se stane, že nemáte chuť na sex. A je to úplně normální. Jenže pokud tahle nechuť přetrvává několik týdnů, ba dokonce měsíců, pak je rozhodně na místě hodit s partnerem řeč.

2. Trávíte spolu čím dál méně času

Na začátku každého vztahu je zcela běžné, že spolu dvojice chce trávit maximum volného času. V ideálním případě by se dva zamilovaní od sebe nehnuli ani na krok a všechno by prožívali společně. Jakmile se ale vytratí prvotní poblouznění, začnete spolu trávit čím dál méně času.

Najednou už se vám nechce společně s jeho kamarády v pátek večer ven, raději ho strávíte sama doma s nějakým pěkným filmem. A jeho zase nemůžete přemluvit k tomu, aby s vámi odjel na víkend k rodičům. I tohle je náznak toho, že něco není tak, jak by správně být mělo.

3. Nezajímáte se o toho druhého

Pokud se dva lidé milují, pak si navzájem sdělují, co je trápí, z čeho mají špatnou náladu, stěžují si na protivné kolegy v práci, nadávají na nevrlé prodavačky. Když se ale do vztahu dostane nuda a stereotyp, pak se jeden o druhého přestáváte zajímat.

Najednou už nemáte tušení, jaký měl váš partner den. A on se nezeptá, jak jste se měla v práci. Nezajímá ho, proč jste předevčírem večer brečela, i kdyby to bylo jen kvůli happy-endu na konci romantického filmu. Pozor na to, tohle je cestička do pekel.

4. Nemáte žádnou společnou budoucnost

Když se máte rádi, chcete spolu strávit zbytek života. Společně si plánujete svůj společný život a malujete si ho k obrazu svému. Pozor ale na situaci, kdy je vám nebo vašemu partnerovi tak nějak úplně jedno, co bude třeba za rok.

Jakmile zpozorujete, že vy nebo partner nejevíte zájem o vědomí, jak to s vaším vztahem bude dále, jestli třeba přijdou děti nebo třeba pořízení rodinného domku, pak ani tohle není dobrá zpráva pro váš vztah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější