Pátek, 23 října, 2020
Domů Inspirace Máte suché vlasy? Víme, co na ně platí!

Máte suché vlasy? Víme, co na ně platí!

Každá žena tajně sní o bujné, lesklé a zdravé hřívě, se kterou by mohla dělat parádu. I když to neříkáme nahlas, všechny bychom chtěly nádherné vlasy, které nevyžadují speciální péči a i přesto vypadají jedním slovem božsky. Bohužel ne všem bylo dáno do vínku takové štěstí, proto jsou mezi námi ženy, jejichž vlasy jsou suché, lámavé a třepivé. Co na ně platí?!

Mít suché vlasy není žádná výhra. Taková hříva postrádá jakýkoli lesk, vypadá unaveně, působí matně a na dotek je hrubá, nepříjemná.

Však to dobře znáte, pokud jste majitelkou takových vlasů, které jsou navíc velmi křehké, takže se snadno lámou a mnohdy máte strach je vůbec pořádně pročesat kartáčem, abyste o ně náhodou nepřišla. My naštěstí víme, co na suché vlasy platí. A dobrou zprávou je, že se o tohle tajemství s vámi rádi podělíme!

Chce to hodně hydratovat!

Suché vlasy postrádají vodu. Když se nad tím logicky zamyslíte, začne vám to dávat smysl. Zdravé vlasy v sobě obsahují molekuly vody – a to jak uvnitř, tak i na povrchu. Suché vlasy vodu neobsahují, a proto jsou tak křehké, málo pružné, nemají žádný lesk a jejich barva je spíše matná, nežli zářivá. A je to právě voda, kterou suché vlasy nutně potřebují.

Pokud si vlasy fénujete nebo žehlíte, případně je často vystavujete sluníčku, pak jim ještě více škodíte, protože je tak ještě více vysušujete. Ony jsou suché už tak dost samy od sebe, natož ještě když na ně nastoupíte s žehličkou nebo fénem na vlasy. Majitelky suchých vlasů by se měly buď vzdát tepelné úpravy vlasů – což chápeme, že je pro mnohé z vás naprosto nepředstavitelné – nebo alespoň investovat do speciální vlasové kosmetiky, která vlasy chrání před nežádoucím vlivem tepla.

Můžete zapracovat na jídelníčku

Věděli jste, že suchým vlasům můžete pomoci i tím, že se zaměříte na to, co jíte? Pro někoho je to možná překvapení, ale skladba vašeho jídelníčku má skutečně významný podíl na tom, v jakém stavu jsou vaše vlasy – a samozřejmě nejen vlasy, ale i další části těla.

Jestliže vás trápí suché vlasy, zařaďte do svého jídelníčku sójové produkty, nebojte se vajec, která obsahují celou řadu potřebných živin, zaměřte se na to, aby vaše strava obsahovala potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které najdete třeba v ořeších a nezapomínejte ani na vitamíny A a C.

Jděte na to s pomocí oleje

Suchým vlasům mohou pomoci i nejrůznější oleje. Nemáme teď na mysli klasický stolní olej, který určitě máte doma v kuchyni. Naopak vám můžeme doporučit například teplý kokosový olej, který se vmasíruje do pokožky hlavy, a účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

Někdo si nemůže vynachválit olivový olej, který se často používá ve formě zábalů a pro svou schopnost obnovovat funkci vlasové pokožky se řadí na přední příčky mezi pomocníky v boji proti suchým vlasům. Zkusit můžete i jojobový olej, který regeneruje poškozené a narušené vlasy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější

Jarní květiny

  Jarní květiny   Jaro patří bezpochyby mezi nejrozmanitější a nejbarevnější období roku. Po mnoha měsících šedé a bílé se v...

Láska za časů koronaviru

Láska za časů koronaviru Všude kolem nás se to v období epidemie hemží různými radami, jak si nejlépe zachovat zdraví a jak se dále chránit...

Dezinfekční gel, udělej si sám

Dezinfekční gel, udělej si sám Dezinfikuji, dezinfikuješ, dezinfikujeme. V těchto dnech se potřeba a samotná spotřeba dezinfekčních gelů rapidně zvýšila, a tak se stává mnohde...

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy Ať už patříte mezi nadšence do kosmetiky nebo hledáte v péči o pleť inspiraci, určitě vás neminul trend přírodní...