Pátek, 22 září, 2023
Domů Hubnutí Dá se zhubnout bez diety? S těmito triky ano!

Dá se zhubnout bez diety? S těmito triky ano!

Snažíte se zhubnout? Děsíte se letních měsíců, které tu budou co nevidět a se kterými přichází ruku v ruce i svlékání do plavek? Možná už máte za sebou několik pokusů o redukci hmotnosti, které ale skončily neúspěchem.

Vyzkoušeli jste nejrůznější diety, které sice slibovaly rychlý a viditelný výsledek, ale ve skutečnosti vám díky nim přibylo ještě pár kilo navíc. A nemáte těch rádoby zázračných diet už plné zuby?! Vždyť už jste se na vlastní kůži přesvědčili, že prostě nefungují.

Jsou to jen sliby, které jsou ale neslučitelné s realitou. Pokud i přesto chcete zhubnout a zbavit se přebytečných kil, které by vám v létě akorát tak překážely, pak si přečtěte dnešní článek. Budete se možná divit, ale zhubnout můžete i bez dodržování nějaké nesmyslné diety. Stačí jen dodržovat následující triky!

Hubnutí bez diety?! Je to vůbec možné?!

Teď si možná ťukáte na čelo a říkáte si, že zhubnout bez diety je nereálné. Máte načteno, že hubnutí je z 80 % o stravě a zbytek je o pohybu. Zastáváte názor, že pokud chcete zhubnout a spalovat, musíte tělo trápit hlady, protože když mu neustále budete dávat přísun jídla, bude si ho ukládat.

Všechny tyhle názory a celá řada dalších, které bychom zde mohli vyjmenovat, jsou postavené na hlavu a především úplně hloupé. Po přečtení následujících řádků už nebudete pochybovat o tom, že hubnout můžete i bez toho, abyste se trápili hlady!

Trik číslo jedna: musíte hodně pít

A když říkáme hodně pít, tak tím nemáme na mysli, že během dne vypijete půl litru slazené limonády, k tomu si dáte tři kafíčka a zalijete to několika panáky alkoholu. My zde mluvíme o čisté a neslazené vodě, která může být klidně obyčejná kohoutková nebo s přidáním několika kapek citronu. Věděli jste například, že tělo často vysílá signály hladu, které jsou ale ve skutečnosti příznakem žízně? Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň!

Trik číslo dva: soustřeďte se na jídlo

A teď ruku na srdce: když jíte, sledujete u toho televizi nebo koukáte do mobilu či počítače? V tom případě s tím honem rychle přestaňte! Na jídlo se musíte soustředit, aby i tělo vědělo, že teď se jí a teď je jeho úkolem se nasytit.

Z jídla by se neměla stát jakási vedlejší činnost, kterou doplníte například k onomu sledování televize nebo koukání do mobilu. Sníte toho daleko více, protože si to vůbec neuvědomujete a nevíte, kolik jste toho snědli.

Trik číslo tři: začněte se hýbat

Hubnutí představuje kombinaci jídla a pohybu. Jedno bez druhého sice funguje, ale hodně moc pomalu. Takže pokud chcete zhubnout a nemuset držet dietu, začněte se hýbat.

Je logické, že pokud na pohyb nejste zvyklé, že hned začnete běhat maraton nebo zvedat několikakilové činky. Začít můžete například tím, že místo autem půjdete do práce pěšky, odpoledne si zajdete na procházku, do patra vyjdete po schodech, nikoli vyjedete výtahem a podobně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější