Pátek, 22 září, 2023
Domů Inspirace Jak se v létě přinutit k práci

Jak se v létě přinutit k práci

Letošní léto nám dopřává mnoho prosluněných dnů s tropickými teplotami. Na víkendy je to dokonalé počasí, na všední dny je to ale peklo na Zemi. Vysoké teploty nám nedovolí soustředit se na práci, vše odkládáme s výmluvou, že je období dovolených a do ničeho se nám nechce. Bohužel léto je už moc dlouhé a práci neustále odkládat nemůžeme. Jaké jsou zaručené způsoby, jak se v létě přinutit k práci?

Ranní ptáče dál doskáče

Letní rána bývají nejpříjemnější z celého roku. Slunce totiž vychází velmi brzo, díky čemu i dříve začíná celý den. Ranní teploty navíc nejsou tak nepříjemně vysoké a vzduch je jako čerstvý závan nového dne. Nastav si proto budíček o hodinku dříve. Uvidíš, co vše stihneš za pouhou hodinu, než vyrazíš do práce. Ráno se ti bude lépe pracovat, navíc je velká šance, že na ní budeš mít klid a nebude tě nikdo rušit. V kombinaci s ranní kávou navíc půjde práce od ruky, ne?

Pitný režim

Pít, pít, pít! Nic jiného neexistuje! Ber to jako tvůj každodenní nejdůležitější úkol přes celé léto. Vypij denně alespoň 2,5 litru vody rozdělenou do celého dne. Pravidelný přísun vody ti pomůže se lépe soustředit a nebude se motat vše kolem tebe. Můžeš to pojmout jako hru s kolegyněmi v práci. Stanovte si každý den jedno slovo, a když jej během dne někdo vysloví, hned se musíte napít! O to více bude tento bojový úkol zábavnější.

Seznam – odpočinek jako odměna

Během vychutnávání ranní kávy si každé ráno sestav svůj seznam úkolů pro dnešní den. Samozřejmě pohled na rychle zaplněný papír plných úkolů je velmi nepříjemné probuzení. Nezbývá ti ale nic jiného, než zatnout zuby a vrhnout se do práce. Postupně si jednotlivé úkoly odškrtávej a za každý splněný úkol na sebe buď pyšná! Udělat cokoliv v horkých dnech je nadlidský úkol a ty si to zvládla! Čím rychleji budeš mít práci hotovou, tím dříve budeš moct utéct z práce k vodě a bazénu. Tak vzhůru do práce, lenochu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější