Pátek, 22 září, 2023
Domů Inspirace Pesar Caya Diafragma - Recenze a zkušenosti

Pesar Caya Diafragma – Recenze a zkušenosti

Co je to pesar?

Poševní pesar neboli Caya Diafragma je druh nehormonální antikoncepce zabraňující vniknutí spermií do dělohy. Pesar se ve většině případů vyrábí ze silikonu a má pružný okraj pro přichycení v pochvě. Zakrývá děložní čípek a zabraňuje tak otěhotnění.

Pesar se před sexem zasune hluboko do pochvy, tak že část okraje těsně zapadá za stydkou kost. Při používaní pesaru je nutné také použití spermicidního gelu, díky čemuž získáte 96% spolehlivost proti nechtěnému otěhotnění.

Správné použití pesaru

Abyste zabránila nechtěnému otěhotnění, je potřeba používat pesar správným způsobem.

Aplikujte spermicidní gel

Naplňte pesar asi 1 lžící spermicidního gelu. Kolem okrajů pesaru prstem rozetřete tenkou vrstvu gelu po okrajích pesaru

pesar Caya v krabičce

Jak nasadit pesar do pochvy

Pro snazší zasunutí pesaru můžete použít lubrikační gel na vodní bázi. Najděte si polohu, ve které se vám bude pohodlně a snadno pesar zavádět. Můžete vyzkoušet polohu ve stoje s jednou podepřenou nohou o židličku, v dřepu nebo v leže na zádech. Jednou rukou si oddělte stydké pysky a druhou rukou stiskněte pesar palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Zasuňte pesar do pochvy a zatlačte jej k zadní stěně pochvy. Pomocí ukazováčku zatlačte přední okraj nahoru za stydkou kost.

Před sexem zkontrolujte polohu pesaru

Polohu pesaru jednoduše zkontrolujete tak, že cítíte děložní čípek přes měkkou stěnu pesaru. Před každým pohlavním stykem použijte spermicidní gel. Pokud se pesar během sexu uvolní, opět použijte spermicidní gel.

Vyjměte pesar z pochvy

Po sexu by měl pesar zůstat v pochvě minimálně šest hodin, určitě ne ale déle než 24 hodin. Pesar vyndáte ven jednoduše pomocí malé úchytky. Pokud se vám stane, že je pesar obtížné vytáhnout, zasuňte prst mezi okraj pesaru a vaginální stěny.

Po vyjmutí stačí pesar omýt mýdle v teplé vodě. Pesar také můžete sterilizovat ve vroucí vodě po dobu 3 minut.

Výhody používání pesaru

Jak již bylo zmíněno pesar Caya brání nechtěnému otěhotnění, mezi jeho hlavní výhody patří:

  • Umožňuje okamžitý návrat k plodnosti
  • Lze použít jako záložní metodu antikoncepce, protože je účinná ihned po zavedení
  • Lze použít během kojení počínaje šest týdnů po porodu
  • Pesar může být v těle až šest hodin před sexem a ponechán na místě po dobu až 24 hodin
  • Váš partner nemusí používat ochranu.
  • Jelikož se jedná o nehormonální antikoncepci, má minimum vedlejších účinků

Na co si dát pozor při používání pesaru

První použití pesaru

Pokud se chystáte použít pesar poprvé, vyzkoušejte si jeho vložení do pochvy. Pokud se budete cítit nejistí v prvních použitích můžete použít i kondom a budete tak mít jistotu, že neotěhotníte a postupem času si na pesar zvyknete.

Používejte pesar se spermicidním gelem

Vždy používejte pesar Caya se spermicidním krémem, pěnou nebo gelem. Při používání nepoužívejte tělová mléka v blízkosti pochvy a vaginální léky. Po sexu počkejte se sprchou, po styku vyčkejte alespoň šest hodin, abyste zabránila spláchnutí spermicidního gelu.

Pravidelně kontrolujte stav svého pesaru

Doporučujeme pravidelně kontrolovat pesar zda se v něm nevyskytují prasklinky nebo propíchnutí. Chcete-li hledat prasklinky, držte bránici proti světlu a mezi prsty jemně natáhněte gumu nebo ji naplňte vodou. Pesar vyměňujte nejméně každé dva roky.

Recenze a zkušenosti uživatelů s pesarem Caya

Pozitivní zkušenost s pesarem potvrzují i uživatelské recenze veřejně dostupně na internetu:

„Ahoj, tak přidám svou čerstvou zkušenost s Diafragmem Caya. Jsme moc spokojení. Nasazení celkem jednoduché, trochu jsem se bála nějakého vyklouzávání atd, ale ne, drží se to tam v jedné pozici krásně. Přijde mi že okolo dobře těsní, čípek přes to nenahmátnu ale je tím zakrytý, to vím jistě. Ta krepna je taková tužší a zavedené to má jiný tvar, ale přiléhá dobře ke stěnám. Manžel to cítí trochu, nijak mu to tam nevadí, žádná poutka ani okraje. Po zavedení jsem měla pocit že to musí být špatně zaháklé za tu kost a dost vepředu, ale ani se to nehlo a manžel spokojený. Vůbec to necítím, jediné co je trochu negativní je že se mi chce často na malou. Gel nijak nepálí, ale obávám se že se ho spotřebuje hodně. Spolehlivost posoudíme časem“ Zdroj: emimino.cz

„Pesar Caya používám dva roky a nejsem těhotná, takže funguje. Cítím se mnohem lépe než když jsem brala hormonální antikoncepci. Mám větší kontrolu nad svým tělem. Takže za mě určitě doporučuji. Jen si dejte pozor na správné nasazení pesaru a zkontrolujte jestli zakrývá děložní čípek.“ Zdroj: Amazon.com

Kde koupit Pesar Caya Diafragma?

Cena pesaru se pohybuje v době psaní článku okolo 1 349 Kč, níže naleznete ověřené eshopy, kde si jej můžete zakoupit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno