Pondělí, 10 května, 2021
Domů Inspirace Chcete krásné vlasy? Pak si dejte pozor na tyhle chyby!

Chcete krásné vlasy? Pak si dejte pozor na tyhle chyby!

Často se říká, že vlasy jsou vizitkou žen. Není se proto čemu divit, že většina z nás sní o krásné hřívě, plné lesku a zdraví. Takové vlasy totiž dokážou udělat dojem. Nezáleží na tom, jestli máte vlasy rovné nebo vlnité. Je úplně jedno, jestli jste blondýnka nebo černovláska.

,A dokonce nejde ani o to, jestli vám vaše vlasy sahají až po zadek, nebo je máte ostříhané na krátké mikádo. Pokud se totiž dopouštíte následujících chyb, pak své hřívě škodíte. Kdo chce mít krásné vlasy, musí pro to něco udělat.

Níže jsme vám vypsali několik přešlapů, kterých se možná dopouštíte i vy a následně se divíte, proč vaše vlasy postrádají lesk, proč jim chybí objem, proč se lámou a třepí a proč zkrátka nevypadají tak, jak byste si přáli. Po přečtení dnešního článku už budete vědět, co byste dělat neměli a buďte si jisté, že vám za to vaše vlasy poděkují!

Chyba číslo jedna: používáte nevhodný hřeben/kartáč!

Zatímco výběru kabelky nebo nových bot dokážete věnovat i několik hodin, co se výběru hřebenu nebo kartáče týče, zpravidla se spokojíte s prvním kouskem, který vám v obchodě padne do ruky. A to je chyba, která se může negativně podepsat na kvalitě i vzhledu vašich vlasů.

Stejně jako si vybíráte vhodný odstín make-upu, který bude ladit s vaší přirozenou barvou pleti, nebo jako si vybíráte kabelku, která bude odstínem ladit k botám, byste měli vybírat hřeben ke svému typu vlasů. Kartáčováním za pomoci nevhodného hřebenu nebo kartáče své hřívě ubližujete. Tak pozor na to!

Chyba číslo dva: plácáte si do vlasů zbytečné množství kondicionéru!

Používání kondicionéru se v současné době stalo jakýmsi standardem. Což o to, kondicionér vašim vlasům nikterak neublíží – tedy pouze v případě, kdy si ho na hlavu nebudete plácat nesmyslné množství!

Mnoho žen používá zbytečně moc kondicionéru v domnění, že čím více si ho do vlasů dají, tím více bude jejich hříva jemná, hebká a příjemná na dotek. Opak je ale pravdou, milé dámy! Ve skutečnosti je to tak, že zbytečně velké množství kondicionéru vlasy zatěžuje. Proto pamatujte na jedno známé rčení: všeho s mírou!

Chyba číslo tři: myjete si vlasy každý den!

Patříte k ženám, které každé ráno zahajují tím, že si umyjí hlavu, následně si vlasy vysouší a posléze i upravují k obrazu svému? A takhle to jde u vás pořád dokola, den co den? V tom případě jste právě odhalili další chybu, která je pro vlasy zkázou.

Vůbec neplatí, že čím častěji si vlasy myjete, tím jsou zdravější a krásnější. Když si totiž myjete vlasy každý den, automaticky je zbavujete jejich přirozené mastnoty a tím pádem je vědomě mechanicky poškozujete. Pak po nich ale nemůžete chtít, aby vypadaly krásně, zdravě a vitálně. Takže to nepřehánějte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější