Čtvrtek, 30 března, 2023
Domů Kosmetika Ach ty černé tečky! Účinné tipy a triky, jak se jich konečně...

Ach ty černé tečky! Účinné tipy a triky, jak se jich konečně zbavit!

Stačí jediný pohled do zrcadla a okamžitě máte po náladě. Místo dokonale čisté pleti bez jediné chybičky na kráse se vám naskytne pohled na obličej plný černých teček. A ty rozhodně nevypadají dobře. Máte je na nose, máte je na čele, objevují se dokonce i na bradě. Jsou prostě všude a dokonale drtí vaše sebevědomí. Jak se jich zbavit?!

Ještě než začnete strkat hlavu do písku nebo samy sebe přesvědčovat, že s tímhle obličejem v žádném případě nemůžete mezi lidi, přečtěte si dnešní článek. My totiž víme, jak proti nevzhledným černým tečkám bojovat. Sepsali jsme pro vás několik účinných tipů a triků, které vás černých teček zbaví. Takže hurá do boje!

Věděli jste, že pomůže obyčejná soda?!

Máte doma v kuchyni jedlou sodu? Určitě ano, představuje totiž praktického a mnohdy i nedocenitelného pomocníka v domácnosti. O skvělé pomoci obyčejné jedlé sody, která je ve skutečnosti úplně neobyčejná, se přesvědčíte i tehdy, pokud se rozhodnete povolat ji na pomoc v boji proti černým tečkám.

Recept je vlastně docela jednoduchý a přesto tolik účinný, že vás to možná údivem posadí na zadek. Stačí totiž smíchat dvě čajové lžičky jedlé sody s jednou polévkovou lžící vlažné vody. Vznikne vám pasta, se kterou si následně důkladně promasírujete obličej. Pastu pak nechte na obličeji působit cca 5 minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

Vajíčka nejen na pánvičku?!

Jako dalšího pomocníka, na kterého se v boji proti černým tečkám můžete spolehnout, jsou vajíčka. Ještě než začnete kroutit hlavou a říkat si, jaký je to nesmysl, nechte si vysvětlit, proč i vajíčka proti černým tečkám pomáhají.

Obsahují totiž živiny, které mají příznivý vliv na naši plet. V praxi to funguje tak, že si vezmete vajíčko, oddělíte bílek od žloutků a onen bílek pak nanesete na čistý, vodou opláchnutý obličej. Jakmile vrstva zaschne, naneste druhou, opět počkejte a naneste třetí vrstvu. Jakmile masku smyjete, nebo lépe řečeno sloupnete, nebudete se stačit divit!

Zázračná skořice nepatří jen do štrúdlu?!

Když se řekne skořice, spousta lidí – a mezi ně možná patříte i vy – si automaticky představí jablečný štrúdl. Mmmm, to je jiná dobrota, o které se ale dnes bavit nebudeme. Věřte tomu nebo ne, ale i skořice, což je obyčejné koření vyskytující se běžně v každé domácnosti, je nápomocná, když se chcete zbavit černých teček. Jak na to?!

Stačí vzít cca lžičku, možná lžičku a půl mleté skořice a smíchat jí s polévkovou lžící medu. Důkladně promíchejte, měla by vám vzniknout kašička, která bude krásně vonět a chuťově asi taky nebude úplně špatná. Pastu pak naneste na místa, kde vás trápí černé tečky a přikryjte bavlněným kapesníkem nebo plátýnkem. Pak si dejte na 5 minut nohy nahoru, zavřete oči a relaxujte. Masku pak jednoduše opláchněte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější