Čtvrtek, 21 září, 2023
Domů Inspirace Jak se přestěhovat a nezbláznit

Jak se přestěhovat a nezbláznit

Stěhování není rozhodně nic příjemného a vyžaduje si pečlivou přípravu. Pokud přípravu zanedbáte, bude to jeden velký chaos, bolehlav a problémy, kdy se vše může ještě značně prodražit. Předně si ujasněte, zda se chcete stěhovat svépomocí anebo pomocí stěhovací firmy.

To záleží, kolik věcí na přestěhování máte. Je totiž rozdíl stěhovat se od rodičů z dětského pokoje do zařízeného pronajatého bytu anebo z bytu do rodinného domku i s dětmi, psem, kočkou a babičkou. Malé stěhování člověk zvládne hravě sám, kdežto stěhování celé domácnosti včetně jejich členů už vyžaduje profesionalitu a zkušenosti. Tak či onak má každé stěhování svůj pevný řád.

Ochranné obaly

Podle toho kolik a co hodláte stěhovat, je potřeba opatřit si krabice, pytle a klidně i cestovní kufry a další ochranné obaly včetně fixů, kterými zabalené věci popíšeme. Usnadní to převoz, protože zajistíte, že křehké věci nebudou dole a usnadní to i vybalování. Po ruce mějte izolepu, papír, nůžky a fix. Usnadní to popisování a balení věcí.

Plánování

Vždy je lépe stěhování předem detailně naplánovat. Pokud se stěhujete, do nějakého hodně vzdáleného města je to jiné, než se stěhovat na konec ulice. Určitě by nebylo příjemné zjistit v půli cesty, že jste na něco zapomněli. Ať už vypnout vodu či zásuvky ve starém bytě anebo nějakou věc.

Úklidové věci až nakonec

Věci k úklidu si nechte u sebe a zabalte je, až budete mít vyklízený byt a poklízeno. Potřebovat budete patrně lux, smetáček, mop, nějaký hadr, kbelík i čisticí prostředky. Stejně tak je budete jako první potřebovat v novém bytě, pokud jste neměli možnost tam uklidit předem.

Doklady, peníze a kabelku

Po ruce si nechte svou oblíbenou kabelku, do které si schováte doklady a peníze, platební kartu, telefon včetně nejdůležitějších hygienických pomůcek. Přehrabovat pak krabice a hledat, kde máte občanku, peníze a jiné nezbytnosti by byl jen stres navíc. Navíc pokud bude cesta dlouhá, určitě se budete stavovat někam na oběd a kafe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější