Pátek, 22 září, 2023
Domů Móda a styl Recenze a zkušenosti Philips Lumea Prestige IPL

Recenze a zkušenosti Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea a nástave
Philips Lumea

Moje zkušenost potvrdila, že Philips Lumea Prestige je jedním z nejlepších domácích zařízení na odstraňování chloupků, které si můžete koupit. Je bezpečný pro světlou a tmavou pokožku a odstraňuje i tmavé chloupky. Výborně odstraní chloupky na obličeji, nohou a celém těle.

Philips Lumea Prestige používá intenzivní pulsní světlo (IPL), které je bezpečné pro použití na těle a obličeji. Po každém ošetření zpomaluje a snižuje opětovný růst chloupků. Nakonec chloupky přestanou růst a pravidelné používání udrží vaši pokožku hladkou.

První dojmy a obsah balení

Philips Lumea Prestige je dodáván v kompaktní, růžové, robustní krabici. Nemusíte se tedy bát že se produkt při dodání z e shopu nějak poškodí.

Philips Lumea balení
Philips Lumea balení

Zařízení je větší a těžší, než jsem očekávala. Použitý materiál působí velmi kvalitně jako u straších modelů Prestige, takže jsem spokojená. Je to velmi solidní produkt a v ruce se drží opravdu dobře

Obsah balení

 • IPL epilátor Philips Lumea Prestige
 • nástavec pro epilaci nohou
 • nástavec pro epilaci podpaží
 • nástavec pro epilaci tváře
 • nástavec pro epilaci bikin
 • napájecí kabel
 • kosmetická taštička pro skladování

Uživatelská příručka a test pokožky


Než začnete s epilací, přečtěte si uživatelskou příručku a proveďte test pokožky.

Manuál je komplexní, a snadno čitelný. Najdete zde tóny pleti a barvy chloupků, informace o tom, jak funguje IPL, co můžete očekávat od Philips Lumea. A pokyny pro váš test pokožky, jak je používat a pokyny pro následnou péči.

V příručce také najdete proč pro vás domácí IPL nemusí být vhodný. IPL se nedoporučuje používat při těhotenství, cukrovce a lécích, které způsobují vyšší citlovost na světlo.

Doporučuji se řídit pokyny pro opalování a pobytu na slunci. Philips přímo doporučuje:

 • Vyhýbejte se pobytu na slunci 2 týdny před použitím
 • Vyvarujte se opalování 48 hodin po ošetření přístrojem
 • Používejte opalovací krém SPF+30 po dobu dvou týdnu od ošetření přístrojem
 • Nepoužívejte samo opalovací přípravky

Jak používat Philips Lumea Prestige

 1. Před použitím epilátoru se dokonale oholte a ujistěte se, že jsou všechny chloupky pryč.
 2. Zapojte a stiskněte tlačítko pro zapnutí přístroje. Tlačítko se rozsvítí bílou barvou a uslyšíte spuštěný ventilátor uvnitř přístroje.
 3. Úroveň intenzity zvolte buď ručně, nebo použijte senzor Smartskin.
 4. Umístěte na kůži pod úhlem 90 stupňů a stiskněte spouštěcí tlačítko.
 5. Pomalu posunujte přístroj po kůži a každé místo ošetřete pouze jednou.
 6. Po dokončení stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu 2 sekund a vypněte jej.

Životnost IPL lampy Philips Lumea Prestige

O životnost lampy Philips Lumea Prestige se nemusíte obávat, jelikož vám vydrží více než 15 let.

Ve srovnání s konkurenčními přístroji je jeho živnost mnohonásobně vyšší. S 250 000 záblesky vám i při použití na celé tělo vydrží dostatečně dlouho i při pravidelném měsíčním používání.

philips lumea prestige na rucniku
Philips Lumea Prestige

Philips Lumea Prestige je tedy vynikající volba pro dlouhodobou epilaci celého těla. Přístroj můžete i sdílet s rodinou a vydrží vám opravdu dlouho.

Bezpečnost očí a kůže při použití

Lumea Prestige má 5 úrovní intenzity a pracuje při vyšším výkonu IPL než jiná zařízení. Pokud máte zdravou pokožku a dokážete použít vyšší intenzitu, získáte dlouhodobější výsledky než u konkurenčních produktů. Nižší intenzita záření je bezpečná pro tmavší pokožku.

Philips Lumea je klinicky ověřený bezpečný pro domácí použití a splňuje nezbytné evropské výrobní a bezpečnostní normy.

Chcete-li chránit oči, musíte zařízení držet v úhlu 90 stupňů proti pokožce. Senzory kolem okénka s bleskem zaručují, že k záblesku dojde pouze v případě, že je pokožka zcela zakrývá. Proto nemůžete náhodně blesknout do otevřeného prostoru nebo do očí.

V zářivce IPL je také UV filtr, který zabraňuje dopadu UV světla na kůži. A snímač tónů pleti chrání také vaši pokožku. Stejně jako většina ostatních zařízení nebude blikat, pokud je vaše pokožka příliš tmavá.

Společnost Philips vylepšila senzor, aby zajistila použití správné úrovně intenzity. Aktivujte jej a řekne vám nejlepší intenzitu pro váš tón pleti ve 3 jednoduchých krocích:

 1. Stiskněte senzorové tlačítko a umístěte okno proti pokožce.
 2. Postupně se rozsvítí 5 indikátorů úrovně intenzity, které detekují tón pleti.
 3. Stisknutím tlačítka vyberte úroveň intenzity.

Napájení a provoz na baterii

Prestige je jediné zařízení, které pracuje jak na baterii tak s napájecím kabelem. Umožňuje vám tedy používat zařízení kdekoliv.

Pokud ošetřujete celé tělo, nejlepší pro vás bude použití s napájecím kabelem. Protože jsou záblesky jsou rychlé (každé 2 sekundy), nebudete muset přístroj během ošetření dobíjet. Laserový epilátor má dlouhou rukojeť, která vám zajistí, že kabel vám při použití nebude překážet.

Při ošetření menších nebo těžce přístupných oblastí jednoduše kabel odpojíte. Získáte tak větší flexibilitu, ale nezapomeňte, že záblesky jsou 2x pomalejší (každých 3,5 sekund) a baterie vám vydrží cca 30 minut a plné nabití přístroje trvá přes hodinu a půl. Bezdrátový provoz tedy není vhodný pro celé tělo nebo nohy, ale vystačí vám na menší oblasti jako je obličej a třísla.

TIP: O baterii byste se měli starat. Pokud přístroj nějakou dobu nepoužíváte, pravidelně jej každých pár měsíců dobijte do plna. Prodloužíte tak životnost baterie.

Zkušenosti a pocity z používání Philips Lumea Prestige

Pokud se rozhodnete vyzkoušet Philips Lumea Prestige, stejně jako já zjistíte, že je až na občasné bodnutí zcela bezbolestný. Rozhodně se to, ale nedá srovnat s bolestí při voskování nebo epilací!

Na kůži většinou cítíte hřejivý pocit při záblesku. Některé oblasti těla jako jsou kotníky, stehna, třísla a podpaží mohou být o něco citlivější.

Pokud pro vás bude použití nepříjemné, jednoduše snažíte úroveň intenzity záření.

Záblesky jsou jasné, ale neškodné pro vaše oči. Nemusíte si kupovat speciální brýle. Pokud budete zařízení používat v osvětlené místnosti, záblesky nebudou působit tak intenzivně. Snažte se pouze nedívat na blikající světlo.

Účinnost a výsledky Philips Lumea Prestige

Abyste dosáhli významných výsledků redukci chloupků, Philips doporučuje 4 až 5 ošetření. 1 ošetření každé 2 týdny. Ošetření celého těla trvá cca 40 minut, takže v počáteční fází celkem strávíte asi 3 hodiny a 20 minut.

Po hlavním fázi ošetření budete pravděpodobně epilaci opakovat, ale již méně často. Philips Lumea je jedním z nejůčinějších laserových epilátorů a ušetříte tak spoustu času.

Jaký výsledek očekávat s Philips Lumea Prestige?

V prvních týdnech ošetření těla uvidíte stále růst chloupků, bude se pravděpodobně jednat o chloupky z nových rostoucích folikulů, nebo chloupky, které jste neošetřili. Dle potřeby se před dalším ošetřením těla oholte.

Za cca 4 týdny byste měli vidět výraznou redukcí chloupků. Chloupky budou v této fázi jemnější. Nyní je důležité pokračovat a dokončit tak celou fázi. Holení bude před dalším ošetřením výrazně jednodušší.

Po 8 týdnech již můžete zaznamenat dokonale hladkou pokožku. Toto potvrzuje můj test a většina online recenzí na Philips Lumea.

Philips také říká:

„Po pouhých 8 ošetřeních můžete být bez chloupků po dobu 6 měsíců“.

Tady říkají, že můžete dosáhnout dlouhodobé redukce chloupků pomocí přibližně 8 ošetření. Ale moje rada zní: nebuďte spokojeni a nepřestávejte! Pokračujte, aby se chloupky znovu neobjevily.

Klady a zápory Philips Lumea Prestige

Klady

 • Bezkonkurenční komfort a pohodlí při ošetřování
 • Různé nástavce v balení
 • Napájení kabelem a z baterie
 • Jednoduché použití pro nohy
 • Výkonný, bezpečný a rychlý

Zápory

 • Není vhodný pro nejtmavší tóny pleti
 • Cena
 • Hmotnost

Uživatelské zkušenosti a recenze – Philips Lumea Prestige IPL

Pokud se podíváme i na recenze dostupné na internetu, velmi mnoho žen je s tímto laserovým epilátorem stejně spokojená jako já.

„Hned po prvním použití vidím že produkt bude fungovat. Normálně se musím holit obden, po prvním použití jsem se oholila až po týdnu. A to nejsem žádná ředitelka vápenky s černými chlupy :)). První aplikace mi trvala cca hodinu ruce, nohy, třísla, podpaží, trochu břicho a horní ret. Počítám že každá další aplikace mi půjde rychleji. Nic nebolí, pouze cítíte zahřátí a to jsem používala 4. sílu (z 5) omylem jsem si blikla na kraj tetování a to teda bolelo dost. Na to bacha. Nelituji peněz za nejvyšší řadu prestige. Nástavce využívám všechny. Nebudu se bát v létě opálit, narozdíl od nižších řad umí pracovat i se snědou kůží. Přístroj ale nejlépe pracuje s co nejsvětlejší kůží v kombinaci s tmavými chloupky.“ Zdroj: Heureka.cz

„Měla jsem problém s chloupky na obličeji a opravdu mi to pomohlo. Už se mi netvoří černé tečky při dorůstání chloupků. Teď jsem to začala zkoušet na nohou a vypadá to taky nadějně. Jinak vyhledávání stupně mi moc nevyhovuje, raději si ho nastavím sama, jinak daný stupeň je na pokožce bolestivý. Pro ty, co trpí viditelnými chloupky na obličeji určitě doporučuji.“ Zdroj: Heureka.cz

„Opravdu funguje, chlupy viditelně rostou méně, nicméně i po více než dvou měsících musím stále ozařovat každé 2 týdny (používám podle senzoru doporučený stupeň 5). Možná u žen je účinnější.“ Zdroj: Heureka.cz

„Vždy jsem mívala problémy s ochlupením. Večer jsem se oholila a ráno jsem mohla znovu, proto jsem přešla k epilátorům, kde stačilo vytrhávání 1x týdně. S nákupem tohoto přístroje jsem již chtěla skončit s epilátory Při prvním použití jsem se tedy oholila klasickou žiletkou (kromě kníru) a pak začala blikat. Zpočátku jsem z toho byla nervózní, že to nefunguje (za dva dny jsem měla opět několika mm chlupy) a já budu nucena stále používat epilátor, proto jsem první dvě blikání provedla po týdnu, poté bohatě stačilo po 14 dnech (použila jsem zatím jen 3x). Už po prvních 14 dnech jsem zpozorovala rozdíl, že chlupy, které jsem chtěla oholit, začaly vypadávat a sem tam mám holá místa. Nejvíce to funguje na nohou, pak jsou třísla a knír, v podpaží ten rozdíl zatím moc vidět není. Každopádně jsem nadšená, nebolí to (i přes roky používání epilátoru mě to stále bolelo), s tímto přístrojem však žádná bolest a pokud jsou místa, kde to přeci jen trochu bolí, snížíte intenzitu a je to v pohodě. 🙂 Používám jej na celé nohy (včetně stehen), třísla, podpaží a knír a řekla bych, že to trvá stejně dlouho jako s epilátorem.“ Zdroj: Heureka.cz

Měla bych si Philips Lumea koupit?

Rozhodně ano! Pokud vám příliš nevadí cena, určitě zvažte nákup tohoto laserového epilátoru. Ve srovnáních dostává nejlepší hodnocení což plyne i ze zkušeností žen. Vřele jej doporučuji pro rychlé a snadné ošetření a s hedvábně hladkým výsledkem po celém těle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno