Pondělí, 29 května, 2023
Domů Ekologie Přírodní zubní kartáček

Přírodní zubní kartáček

Přírodní zubní kartáček

Zubní kartáček je nezbytnou součástí každé koupelny. Jeho využití nás provádí celý život. Již od útlého dětství, když nám poprvé vyrostou zuby, až do stáří, kdy naopak zase o všechny zub přijdeme. Zubních kartáčků je na trhu k dispozici nepřeberné množství. Částečně také z důvodu, že jejich dostupnost je opravdu v každém obchodě a cenová hranice není nikterak závratně vysoká.

K dispozici jsou také přírodní zubní kartáčky, které se zatím nedočkaly dostatečné popularity. Přírodní zubní kartáčky se vyrábí z mnoha dřevěných produktů, patří mezi ně i kartáček z kořene stromu Salvadora perského, který je využíván pro zubní hygienu již několik tisíc let. Ten se skládá z měkké vrstvy, která tvoří kůru, tu je zapotřebí oloupat nebo odříznout. Vrstva, která se nachází pod kůrou, se po chvilce žvýkání rozdrolí a vzniknou štětinky, které kopírují klasický plastový kartáček. O kartáček je potřeba se starat, po čase, kdy začně být kartáček již zcela bez chuti, opět ho odloupněte nebo odřízněte. Po použití je vždy nezbytné ho schovat do pouzdra, protože kartáček vsakuje vlhkost, které je v koupelně jistě dost.

Výhody přírodních zubních kartáčků

  • dlouhodobé užívání kartáčku je mnohem efektivnější varianta, než užívání umělého kartáčku s pastou
  • kromě výborného čištění zaručuje i bělení zubů
  • posiluje dásně a zabraňuje krvácení
  • mohou zabraňovat zápachu z úst
  • zabraňuje tvorbě plaku a usazování zubního kamene
  • zuby si můžete čistit kdykoli a kdekoli, protože nepotřebujete ani pastu ani vodu
  • ochraňuje životní prostředí od přebytku plastů
  • ultralizuje pH v ústech
  • snadná cenová dostupnost

Zubni_hygiena

Yoni zubní kartáček

Zubní kartáčky značky Yoni jsou vyráběny z již zmiňovaného stromu Salvodara perského. Na trhu je možné ho nalézt v praktickém balení, které je snadno sbalitelné i na cestování. Je 100 % přírodní a přináší variantu 2v1, protože k přírodnímu kartáčku nepotřebujete pastu, obsah vitamínů a jiných prospěšných látek, které jsou uvnitř kořene nebo větve, nahrazují pasty. Strom, ze kterého je kartáček vyroben má mnoho živit, které se postupně užívání kartáčku uvolňují. Kartáček je tak doporučován opravdu každému, koho bolí dásně nebo i dětem, kterým se prořezávají mléčné zuby, záleží ovšem na přístupu rodičů, protože oficiálně je výrobci schválen pro používání až pro děti starší 6 let.

Tyto zubní kartáčky jsou do většiny dentálních specialistů doporučovány. Jiní se ale shodují na tom, že kartáček by se měl využívat pouze na dočišťování zubů a na klasické čištění byste měli využívat klasický plastový kartáček s pastou.

Zubní kartáček Yoni koupíte online zde

Curanatura zubní kartáček

Zubní kartáček Curanatura je vyroben z bambusu, který je tepelně upraven. Jeho štětinky jsou považovány za nejměkčí a jsou vyrobeny z nylonových vláken. Díky bambusové rukojeti je velice lehký. Je taktéž 100 % přírodní a rozložitelný. Kartáček má splněny všechny povinné standardy Světového symposia dentální hygieny, která posuzuje délku hlavy, výšku a počet štětin a počet a průměr vláken. Jejich doručení je v recyklovaném papíru a je možné si dokoupit i stojánky ze stejného materiálu, jako je vyroben kartáček. K přírodě je šetrné tedy i vybavení ke kartáčku. K tomuto druhu kartáčku se již nutné si pořídit zubní pastu.

Zubní kartáček Curanatura koupíte online zde

Ecoheart zubní kartáček

Kartáček Ecoheart je stejně jako kartáček Curanatura vyroben z opracovaného bambusu. Štětinky jsou taktéž nylonové a jejich správné umístění zaručí, že máte vyčištěna opravdu všechna zákoutí vašich úst. Tento druh kartáčku se prodává v elegantním skleněném pouzdru a jeho cena je poněkud vyšší, než u předchozích druhů. I k tomuto druhu kartáčku si musíte dokoupit zubní pastu, protože bambus vám neuvolňuje žádné živiny, které by vyčištění zubů zaručilo.

Zubní kartáček CuranaEcoheart koupíte online zde

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější