Pondělí, 29 května, 2023
Domů Zajímavé Pánevní svaly – dají se posilovat v posilovně?

Pánevní svaly – dají se posilovat v posilovně?

Nejdříve si řekněme, proč by nás měly vůbec zajímat svaly v naší pánvi? Budeme jimi něco zvedat? Zlepší nám snad něco? A víte, že ano? A to hned tu nejslastnější část našeho života – sex. Pánevní dno (tak se souhrnně nazývá tato intimní oblast) výrazně ovlivňuje naše prožitky při sexuálních hrátkách a to nejenom pro nás, ale i našeho partnera.

Tyto svaly (když jsou dostatečně posílené) můžete vědomě stahovat a uvolňovat a díky tomu svého milence pořádně namasírovat… Ale většina žen toho není schopna, protože se této partii nikdy nevěnovaly. Také za oslabením těchto svalů může například porod potomka či pouhopouhé stárnutí.

Opravdu se dají intimní svaly trénovat?

Nelze (tedy aspoň zatím – pokud se nenajde nadšený „trenér“) je posilovat klasickými činkami, sedlehy či stroji v posilovně. Musíte na to jít jinak. A divily byste se, že nemusíte ani nikam docházet, můžete cvičit pěkně z domova.

Na téma posilování pánevního dna existuje hodně příruček a studií, citelná většina z nich pro zlepšení stavu svalů doporučuje tzv. Kegelovy cviky. Ty jsou historicky ověřené cviky doktora Kegela (*1948 na ně přišel), které slouží právě k posílení. Stačí se jim věnovat pár minutek denně a tím si snížíte do budoucna problémy s touto oblastí.

Ne všechno cviky vyřeší

Pokud vám cviky nestačí, nebo nejste na ně pečlivé, rozhodně vám ulehčí další pomůcky – možná jste to ani nevěděly, ale venušiny kuličky a tzv. Ben Wa Balls také pomáhají na intimní svaly naší pánve. Tyto produkty souhrně označil server Lascivní.cz (letitý erotický magazín) jako nejlepší produkty na českém trhu pro posílení pánevního dna.

Jsou mezi nimy jak už zmíněné venušiny kuličky (od značek Fun Factory, Romant, Feelztoys LELO, BOOM, Vibe Therapy a české Whoop.de.doo), Ben Wa kuličky či přímo tzv. vaginální činky. A všechny tyto produkty recenzovali a testovaly na vlastním klíně redaktorky daného sexuálního magazínu.

Jak tedy souhrnně posilovat?

Už jsme si probraly jednotlivé druhy pomůcek a cviků, které vám mohou pomoci s posílením pánevního svalstva. Silnější dno pánve by vám mělo pomoci s příjemnějším sexem, lepším zdravím a do budoucna minimálními problémy s inkontinencí = a to je dobrá investice pár minut času a pár set či tisíc korun za doporučené pomocné produkty, ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější