Středa, 28 října, 2020
Domů Zajímavé Pánevní svaly – dají se posilovat v posilovně?

Pánevní svaly – dají se posilovat v posilovně?

Nejdříve si řekněme, proč by nás měly vůbec zajímat svaly v naší pánvi? Budeme jimi něco zvedat? Zlepší nám snad něco? A víte, že ano? A to hned tu nejslastnější část našeho života – sex. Pánevní dno (tak se souhrnně nazývá tato intimní oblast) výrazně ovlivňuje naše prožitky při sexuálních hrátkách a to nejenom pro nás, ale i našeho partnera.

Tyto svaly (když jsou dostatečně posílené) můžete vědomě stahovat a uvolňovat a díky tomu svého milence pořádně namasírovat… Ale většina žen toho není schopna, protože se této partii nikdy nevěnovaly. Také za oslabením těchto svalů může například porod potomka či pouhopouhé stárnutí.

Opravdu se dají intimní svaly trénovat?

Nelze (tedy aspoň zatím – pokud se nenajde nadšený „trenér“) je posilovat klasickými činkami, sedlehy či stroji v posilovně. Musíte na to jít jinak. A divily byste se, že nemusíte ani nikam docházet, můžete cvičit pěkně z domova.

Na téma posilování pánevního dna existuje hodně příruček a studií, citelná většina z nich pro zlepšení stavu svalů doporučuje tzv. Kegelovy cviky. Ty jsou historicky ověřené cviky doktora Kegela (*1948 na ně přišel), které slouží právě k posílení. Stačí se jim věnovat pár minutek denně a tím si snížíte do budoucna problémy s touto oblastí.

Ne všechno cviky vyřeší

Pokud vám cviky nestačí, nebo nejste na ně pečlivé, rozhodně vám ulehčí další pomůcky – možná jste to ani nevěděly, ale venušiny kuličky a tzv. Ben Wa Balls také pomáhají na intimní svaly naší pánve. Tyto produkty souhrně označil server Lascivní.cz (letitý erotický magazín) jako nejlepší produkty na českém trhu pro posílení pánevního dna.

Jsou mezi nimy jak už zmíněné venušiny kuličky (od značek Fun Factory, Romant, Feelztoys LELO, BOOM, Vibe Therapy a české Whoop.de.doo), Ben Wa kuličky či přímo tzv. vaginální činky. A všechny tyto produkty recenzovali a testovaly na vlastním klíně redaktorky daného sexuálního magazínu.

Jak tedy souhrnně posilovat?

Už jsme si probraly jednotlivé druhy pomůcek a cviků, které vám mohou pomoci s posílením pánevního svalstva. Silnější dno pánve by vám mělo pomoci s příjemnějším sexem, lepším zdravím a do budoucna minimálními problémy s inkontinencí = a to je dobrá investice pár minut času a pár set či tisíc korun za doporučené pomocné produkty, ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější

Jarní květiny

  Jarní květiny   Jaro patří bezpochyby mezi nejrozmanitější a nejbarevnější období roku. Po mnoha měsících šedé a bílé se v...

Láska za časů koronaviru

Láska za časů koronaviru Všude kolem nás se to v období epidemie hemží různými radami, jak si nejlépe zachovat zdraví a jak se dále chránit...

Dezinfekční gel, udělej si sám

Dezinfekční gel, udělej si sám Dezinfikuji, dezinfikuješ, dezinfikujeme. V těchto dnech se potřeba a samotná spotřeba dezinfekčních gelů rapidně zvýšila, a tak se stává mnohde...

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy Ať už patříte mezi nadšence do kosmetiky nebo hledáte v péči o pleť inspiraci, určitě vás neminul trend přírodní...