Pátek, 22 září, 2023
Domů Hubnutí Nezahánějte stres sladkým! Jsou i jiní pomocníci!

Nezahánějte stres sladkým! Jsou i jiní pomocníci!

Jakmile na vás dopadne tíha stresu, automaticky sáhnete po čokoládě. Když se začnete cítit pod tlakem, zlepšíte si náladu sladkým dortíčkem. Pokud jste nervózní, zaženete nepříjemné pocity sušenkou.

A takhle to jde pořád dokola. Stres je nedílnou součástí současného uspěchaného života, kdy na nás stresové a vypjaté situace čekají nejen za branami našeho zaměstnání, ale i doma. Pokud se cítíte vystresované, můžete si být jisté, že v tom rozhodně nejste samy.

Jenže zahánět stres sladkým není to nejlepší řešení – především pak v případě, kdy se snažíte udržet rozumnou váhu a hlídáte si figuru. Určitě vám nemusíme připomínat, že se sladké negativně podepisuje na těle, kdy může ovlivnit vaše křivky a ubrat vám na sebevědomí. Jak se tedy stresu zbavit, když ho nebudete moci zahnat sladkostí?!

Jde to i bez sladkého

Každá z nás byla někdy ve stresu a je úplně jedno, proč k tomu došlo. Možná jste toho měli v práci prostě hodně a nestíhali jste termín. Nebo si na vás protivný kolega hned po ránu zchladil žáhu. Nebo vás rozčilují děti. Může to být opravdu cokoli a stres se na každém z nás projevuje jinak. Tak či onak nemusíte hned sahat po sladké čokoládě, kalorickém dortíku nebo jiné dobrotě, která překypuje hromadou cukru.

Ono to totiž jde i jinak. Existují potraviny, které vám pomohou snížit hladinu stresu a zároveň neovlivní rafičku na váze. Chcete poradit, po čem ve chvíli, kdy se o vás bude pokoušet stres, sáhnout a neuškodit postavě? V tom případě čtěte dál!

Na první pohled obyčejný banán

Máte rádi banány? A kdo by taky neměl! Nejenže jsou rychlým zdrojem energie, ale mohou vám pomoci i v boji proti stresu! Možná jste to nevěděli, ale banány jsou plné vydatných látek a živin, které podporují mozkové funkce.

V obsahu banánu se mimo jiné objevují i aminokyseliny tryptofan a vitamín B6, které společně vyrábí hormon štěstí – tzv. serotonin. Takže až budete příště vystresované, pochutnejte si na banánu a zlepšení vašeho psychického stavu na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

Chutné vlašské ořechy skrývají tajemství

Vlašské ořechy a vlastně ořechy celkově jsou doporučovány především pro vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Jsou nedílnou součástí zdravého jídelníčku, kde by se sice díky obsahu tuku měly konzumovat s rozumem, ale v žádném případě by neměly chybět.

Kromě toho dokážou snížit hladinu hormonu norepinefrinu, který je příčinou toho, že se cítíte podráždění nebo vás sužuje úzkost. Jakmile na vás podobné pocity opět přijdou, dejte si hrst ořechů a bude po problému.

Šťavnatá paprika dokáže překvapit

Do třetice všeho dobrého ještě zmínka o paprikách, které jsou známé tím, že snižuji hladinu kortizolu kolujícího v krevním oběhu. Jakmile se člověk dostane do stresu, tenhle hormon se v hojné míře začne vyplavovat do těla, kde napáchá neplechu.

Papriky působí uklidňujícím dojmem, takže si na nich můžete kdykoli pochutnat. Je úplně jedno, jestli si smlsnete na paprice žluté, zelené nebo červené – těmito účinky disponují všechny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější