Domů Hubnutí Ketomix dieta

Ketomix dieta

Ketomix

Ketomix je produktem, který využívá výhody proteinové diety. Co to je proteinová dieta, pro koho je vhodná a jaké přednosti a nevýhody má samotný Ketomix?

Co je keto dieta

 Ketonová dieta, nebo také proteinová dieta, je založená na výrazném omezení jinak běžné složky naší stravy – sacharidů.  Co se za takových podmínek stane? Díky této stravovací úpravě dostaneme svoje tělo do stavu tzv. ketózy. V játrech dochází za těchto podmínek k produkci ketonů, které slouží organismu jakožto zdroj energie. Tělu se nedostává krevního cukru, proto si musí sahat do vlastních „zásob“ a přirozeně tím spaluje tuky. Jedná se tedy o princip, který má biologický základ a je nám vlastní.

Ketomix recenze – výhody ketonové diety

Keto dieta je, jak padlo výše, skutečně účinná. Princip omezení sacharidů funguje u každého zdravého člověka. Chybějící sacharidy je navíc potřeba nahradit přísunem bílkovin a tuků. Proto při ketonové dietě nebudete mít hlad. Spalování tuků je efektivní i rychlé, tělo se do stavu ketózy v průměru dostane po zhruba dvou až třech dnech, kdy se v podstatě přepne do jakéhosi „nouzového režimu“.

Ketomix recenze

Co je Ketomix dieta a jak funguje

Ketomix kopíruje principy keto diety. Uvádí se, že obecná hranice pro to, aby dieta fungovala, je cca 50 gramů sacharidů denně, lépe ale 20 gramů. Ketomix proto přináší přesně sestavený jídelníček dimenzovaný pro dietu. Žádné přemýšlení nad obsahem živin, žádné sestavování dietního plánu a hlavně: žádné vaření. Ketomix ve výsledku šetří peníze a hlavně čas.

Zároveň máte jistotu, že  navržený systém jídel respektuje rozložení všech potřebných živin a dokáže chybějící sacharidy nahradit tak, aby vám při dietním režimu nic nechybělo  a vy jste tělo neošidili o přísun potřebných vitaminů a minerálů.

Náš tip:
Náš tip: Optimální je doplnit dietu přiměřenou pohybovou aktivitou dle vlastních možností, odpovídajících vaší fyzické kondici. V zásadě to ale není nezbytně nutné. Proteinová dieta je účinná sama o sobě.

Jak vypadá Ketomix jídelníček a jaké produkty obsahuje

Jídelníček Ketomix je sestaven podle dietního plánu v závislosti na tom, kolik konkrétně chcete zhubnout, respektive jaká je vaše výchozí hmotnost. Podle toho je zapotřebí stanovený jídelníček dodržovat příslušnou dobu od 7 dnů do 4 týdnů. Ten obsahuje dostatečný počet různorodých pokrmů, aby vám stravování po čase nepřišlo chuťově stereotypní.

Z čeho se Ketomix skládá? Konkrétně budou ve vašem dietním plánu zařazeny speciální proteinové koktejly, polévky, tyčinky, omelety, palačinky, pečivo, kaše, pudinky, čokolády a sladkosti a doplňky stravy. Keto dieta má zásadní výhodu v tom, že při ní nemusíte trpět hlady, ale ani chutěmi. Není totiž nutné si odříkat čokoládu či sladkosti. Navíc svou dietu můžete podpořit i dalšími prostředky, například vysoce účinným spalovačem tuků s L-carnitinem.

Ketomix dietní plán

Lehká nadváha

Máte-li lehkou nadváhu, je pro vás určen balíček diety na tři týdny, který obsahuje 110 porcí jídel. Samozřejmě můžete do diety vřadit i jídla, která v balíčku nejsou. A neměli byste ani zapomínat na konzumaci zeleniny. Optimální je konzumace až půl kilogramu denně.

Dieta je v případě lehké nadváhy rozdělena do dvou fází. V první fázi setrváte 1 týden, druhou fázi stravování podle zásad proteinové diety pak držíte po dobu 3 týdnů. V rámci první fáze jíte 5x denně jídla Ketomix doplněné o zeleninu a ořechy, posléze už budete Ketomix konzumovat pouze 3x denně. Dva pokrmy za den můžete v této fázi nahradit jídlem vlastním.

Střední nadváha

V případě střední nadváhy je nejlepší si dietu poskládat z balíčku na čtyři týdny a k němu si pořídit jedno balení s 10 porcemi. Můžete si samozřejmě koupit i jídla, která v balíčku zahrnuta nejsou, abyste měli rozmanitější stravu. Dohromady tak stravovací plán bude pro hubnoucího čítat 160 porcí.

Složení stravy je i v tomto případě v principu stejné, liší se ale samozřejmě doba, po kterou byste měli stanovený jídelníček držet. První fáze tak trvá 2 týdny a druhá fáze 4 týdny. Totožně se budete v první fázi stravovat pouze jídly Ketomix, přípustné jsou dále ořechy a zelenina. Ve druhé fázi začnete Ketomix konzumovat pouze 3x denně a dále jíte jídla svoje.

Vyšší nadváha

Stravu pro ty, kteří bojují s vyšší nadváhou, je optimální složit ze dvou balíčků Ketomix – na 3 a na 4 týdny. Celkem byste tak k dispozici měli mít 250 porcí proteinových jídel.

V první fázi budete hubnout 3 týdny, v druhé fázi byste měli vydržet 6 týdnů. Opět platí, že v první fázi dodržujete frekvenci stravování 5x denně s doplněním o zeleninu a ořechy. Ve druhé fázi vám stačí 3x denně jídla Ketomix a konzumace současně i jiných pokrmů dle zásad zdravé stravy.

Velmi vysoká nadváha

Kdo potřebuje zhubnout opravdu výrazně, měl by si dietu nejvhodněji poskládat ze tří balíčků, a to následovně: dva balíčky na 4 týdny a jeden balíček na 2 týdny. Celkem tak budete mít 370 porcí jídel. Dále jsou pravidla pro stravování shodná jako v předešlých případech.

Z nápojů se v každém dietním plánu navíc připouští káva, čaj nebo speciální nízkosacharidové víno v maximálním objemu 1 dcl.

Ceny balíčků Ketomix

  • na 4 týdny – 5 490 Kč
  • na 3 týdny – 4 580 Kč
  • na 2 týdny – 2 990 Kč
  • na 1 týden – 1 490 Kč


Při objednávce nad 1 500 Kč pak máte nárok na poštovné zdarma. Zásilku si vyzvednete na jednom z téměř 1 600 výdejních míst.

Ketomix recepty aneb jak vařit s Ketomix

Nejenom keto jídla
Zelenina by se měla později stát nejdůležitější součástí vašeho jídelníčku, ať již samostatně nebo ve formě přílohy. Vyhýbat se posléze nemusíte ale ani masu, preferujte to libové, například kuřecí. Snažte se primárně omezovat hlavně smažené, dejte přednost pečení v troubě.

Bude mi to chutnat? Tak zní nejčastější obava těch, kteří se pustí do diety. S Ketomix se obávat nemusíte. Jídla jsou samozřejmě předpřipravena. Polévky nebo omelety jsou však variabilní, podle své chuti do nich můžete přidávat koření nebo zeleninu, jejíž konzumace je zejména v první fázi diety velmi žádoucí.

Smaženého se nemusíte zříkat zcela, proteinové omelety jsou toho důkazem. Připravíte je jednoduchým rozmícháním směsi ve vodě a osmažením na pánvi. Ani začínající kuchaři nemusejí mít obavy z přehnaně složité přípravy.

Ketomix recenze

Některým uživatelům vyhovují zejména koktejly, řada klientů ale naopak kvituje, že ostatní proteinová jídla Ketomix jsou chuťově velmi podobná klasickým pokrmům. Rozhodně tak nemusíte mít strach z toho, že byste na několik týdnů skončili na tekuté stravě, připomínající ze všeho nejvíce příkrmy pro batolata. S Ketomixem se najíte i očima. Jídla jsou skutečně chutná a nepoznáte v nich žádnou umělou pachuť ani žádný „instantní“ dojem.

Náš tip:
Ketomix je vhodný také pro dodržování diety na cestách, příprava zabere jen několik minut. Chcete-li ozvláštnit svoje stravování sladkými pokrmy, ideální jsou pro vás proteinové palačinky nebo pudingy. Ty poslouží jako dezert nebo jako rychle připravená snídaně či svačina.

Ketomix zkušenosti uživatelů

Nejen Ketomix, ale obecně žádnou proteinovou dietu by neměly držet těhotné ženy. Rovněž se nedoporučuje těm, kteří mají problémy s játry. Zdravý člověk dietu držet smí a u zdravých lidí skutečně k úbytku tělesné hmotnosti dochází. Jen je potřeba počítat s tím, že rozkolísaná hladina krevního cukru na počátku může způsobovat výkyvy v podobě výrazného hladu nebo chuti, které se střídají se stavem absolutní nechuti na cokoli, jak popisují některé uživatelky. Také se můžete cítit unavení.

Měli byste vědět:
Rozhodně v této fázi nepanikařte a dietu nepřerušujte. Jedná se o standardní průvodní jev, který se sám v krátké době upraví a spontánně vymizí.

Kolik se dá skutečně zhubnout

Reálné výsledky budou dosahovat při dodržování všech zásad zdravého stravování cca -1 kilogram týdně. Což je dostatečně rychlé hubnutí na to, abyste za sebou viděli výsledky a během diety si udrželi motivaci, stále se ale zároveň jedná o „zdravý“ váhový úbytek. Lépe se vám samozřejmě bude hubnout tehdy, pokud do diety zařadíte také patřičnou pohybovou aktivitu.

Obecně se uvádí, že 1 až 2 kilogramy týdně představuje optimální váhový úbytek. Hubnout drasticky, a snažit se v krátkém časovém úseku zbavit co největšího počtu kilogramů, není pro váš organismus vhodné a může to vést k výraznému jojo efektu po ukončení jakékoli diety a návratu k bývalým stravovacím návykům. Proto je vhodné si ještě v průběhu dodržování diety osvojit přípravu zdravějších receptů.

Celebrity a Ketomix

Bezmála povinností známých tváří je vypadat dobře a udržovat si štíhlou postavu. Tváří Ketomix diety se v současné době stala herečka Mahulena Bočanová.

Má proteinová dieta také nějaké nevýhody?

Zcela vyloučeni jsou z dodržování proteinové diety pacienti trpící, alergiemi na sóju, vejce, celer nebo mléko. Dále je dieta nevhodná mimo těhotných žen také pro ty, které stále kojí. Rovněž se nedoporučuje dodržování keto diety pacientům s psychiatrickým onemocněním nebo těm, kteří trpí anorexií a bulimií.

 Jak již bylo uvedeno výše, proteinová dieta má také své kontraindikace. Některá onemocnění vyžadují konzultaci s lékařem, jestliže byste dietu chtěli držet. Platí to například pro Crohnovu chorobu či diabetes II. typu. 

Proteinovou dietu samozřejmě nemůžete porušovat, pak nepřinese žádoucí výsledky. Po ukončení diety se nesmíte vrátit k nevhodným stravovacím návykům. Keto dieta představuje jakousi startovní čáru.

Asi nejzávažnějším rizikem je nadměrný příjem bílkovin, který může vyvolat poškození ledvin. Rozhodně proto svůj stravovací plán dodržujte a nesnažte se stanovenou dobu diety překračovat.

Předchozí článekPrášek po
Další článekPřírodní produkty na zvětšení poprsí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější

Jarní květiny

  Jarní květiny   Jaro patří bezpochyby mezi nejrozmanitější a nejbarevnější období roku. Po mnoha měsících šedé a bílé se v...

Láska za časů koronaviru

Láska za časů koronaviru Všude kolem nás se to v období epidemie hemží různými radami, jak si nejlépe zachovat zdraví a jak se dále chránit...

Dezinfekční gel, udělej si sám

Dezinfekční gel, udělej si sám Dezinfikuji, dezinfikuješ, dezinfikujeme. V těchto dnech se potřeba a samotná spotřeba dezinfekčních gelů rapidně zvýšila, a tak se stává mnohde...

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy Ať už patříte mezi nadšence do kosmetiky nebo hledáte v péči o pleť inspiraci, určitě vás neminul trend přírodní...