Středa, 7 prosince, 2022
Domů Inspirace Epilace a depilace: znáte rozdíly?!

Epilace a depilace: znáte rozdíly?!

Odstraňování chloupků na různorodých částech těla je v současné době považováno za něco naprosto normálního. Od společnosti je to dokonce po ženách vyžadováno, je to jakési nepsané pravidlo. Nikdo vás samozřejmě nebude nutit, abyste si holili nohy nebo dbali na dokonale hladké podpaží. Nicméně i tak je to u žen jakýsi standard, ba dokonce projev jejich starostlivosti o sebe samu.

I když platí, že vás nikdo nemůže do ničeho nutit, určitě se shodneme na tom, že žádná z nás netouží po chuchvalci chlupů v podpaží nebo chlupatých nohou. Je to pravda? Tak vidíte. My ženy chceme být za jakékoli situace dokonale upravené a na mnoha místech i perfektně hladké.

Dosáhnout hladkého oholení není nic náročného, zvláště pak díky tomu, že k této činnosti můžete používat nejrůznější pomůcky a metody. A právě na ony dvě nejčastější metody, mezi nimiž mnoho žen nevidí jediný rozdíl, se v dnešním článku společně podíváme.

Epilace a depilace není to samé!

Epilace a depilace jsou mezi ženami dva často skloňované termíny. Zatímco některé moc dobře vědí, jaký je mezi těmito dvěma slovními pojmy rozdíl, jiné je považují za jedno a to samé. A to je chyba. Pokud se holíte a je jedno kde, pak byste určitě měli vědět, co je depilace a co obnáší epilace. Rozhodně se nejedná a jednu a tutéž metodu pro odstraňování nechtěných chloupků, jak se možná domníváte.

Co je depilace?

Jako první se zmíníme o depilaci, která je častější a ženami vyhledávanější. Při depilaci dochází k odstranění chloupku pouze nad povrchem kůže, kdy se tzv. seřízne, ale kořínek dále zůstane pod povrchem. Při depilaci vás nic nebolí, tahle metoda je velice rychlá a vhodná pro chvíle, kdy spěcháte a nemáte čas trávit nad holením nohou dlouhé minuty.

I když nabídne pěkný výsledek prakticky za pár minut, efekt hladkého oholení si neužijete příliš dlouho. Zpravidla už druhý den po oholení začnou chloupky opět vyrůstat a i když ještě nebudou vidět na pohled, na dotek je ucítíte.

Co je epilace?

A teď pěkně z toho druhého soudku, podíváme se na to, co je vlastně epilace, co obnáší a jak probíhá. Největší rozdíl mezi epilací a depilací spočívá v tom, že epilace bolí.

Dochází při ní k vytržení celého chloupku včetně kořínku, což je doprovázeno štiplavou bolestí a nepohodlí vzniklým při snaze dosáhnout perfektního oholení. Ženy, které epilaci provádí pravidelně ale tvrdí, že si člověk po čase na bolest zvykne a nepřijde mu již tak hrozná.

Za negativum epilace považujeme nutnost nechat si chloupky dostatečně narůst, aby je bylo možné dobře uchytit a vytrhnout celé, včetně kořínku. Za další mínus určíme časovou náročnost, protože oproti depilaci vám holení touto metodou nějaký čas sežere. Výhodou je naopak daleko delší efekt, protože trvá, nežli chloupky znovu kompletně vyrostou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější