Pátek, 23 října, 2020
Domů Inspirace Dvě skvělé potraviny pro jarní detoxikaci organismu

Dvě skvělé potraviny pro jarní detoxikaci organismu

Jaro klepe na dveře a možná se ani vy nemůžete dočkat. Zima byla dlouhá, několik posledních týdnů i pořádně studená a není se tak čemu divit, že většina z nás už tiše vyhlíží hřejivé jarní měsíce.

Stejně jako k tomuto veselému období patří hravé barvičky a pomalu se probouzející příroda, patří k němu i detoxikace organismu. Ten si po studené zimě zaslouží pořádné nakopnutí, aby byl připravený na jaro a vše, co s ním ruku v ruce přichází!

Jestliže pociťujete, že to prostě není ono a víte, že s vaším tělem něco není tak úplně v pořádku, pak je detox ideální právě pro vás! V následujících řádcích vás seznámíme se dvěma potravinami, které vám s jarní očistou organismu pomohou.

Zapomeňte na diety a předražené kúry

Než se vrhneme na potraviny, které jsou vhodné pro jarní detoxikaci, rádi bychom vám doporučili, abyste se co možná nejširším obloukem vyhnuli nejrůznějším dietám a kúrám, které sice slibují ohromné výsledky, ale jejich skutek ve skutečnosti někam utekl.

Právě teď se to kolem vás bude hemžit reklamami na drastické diety, v horším případě na nesmyslné hladovky, nebo na ony již zmíněné produkty se zázračnými účinky. Svému tělu můžete pomoci i jinak, a to bez nutnosti trápit se hlady nebo utrácet nekřesťanské sumy za pochybné podpůrné prostředky.

Červená řepa

Červená řepa se v našich jídelníčcích neobjevuje až tak často, jak by možná měla. U spousty lidí je to dáno nepříjemnými zkušenostmi a vzpomínkami na rozvařenou řepu bez jediné známky chuti, kterou dostávali ve školce nebo posléze ve školní jídelně.

Brrr, možná i vám přejede mráz po zádech, jak si na ta léta vzpomenete a vybavíte si fialové cosi, co vám vůbec nechutnalo. Pokud skutečně máte k červené řepě nějaké předsudky, zkuste je hodit za hlavu.

Řepa se dá připravit na několik zajímavých a chutných způsobů, třeba z ní můžete udělat polévku, přidat jí do salátu nebo z ní udělat smoothie. Je bohatá na sodík, železo, křemík, hořčík a vitamín C, které vaše tělo po dlouhé, studené a nepěkné zimě potřebuje. Tak se jí nebojte, vždyť ona nekouše!

Česnek

Že na náš seznam potravin vhodných pro detoxikaci zařadíme právě česnek, nebude pro mnoho z vás asi žádné překvapení. Česnek je úžasný, a to hned v několika směrech.

Za prvé je považován za přírodní antibiotikum, takže pokud se o vás s příchodem jara a citelnou změnou počasí pokouší nějaké nachlazení, pak je česnek přesně to, co potřebujete. Za druhé je známý pro své detoxikační účinky, takže je prostě nutné, abyste na něho při snaze o očistu organismu vsadili svou horkou kartu.

Česnek vám napomůže odplavit z těla škodlivé látky, které se v něm usadily a dělají tam neplechu. Přidávejte česnek do každého jídla, do kterého se bude alespoň trošičku hodit. Nejenže vám pak bude daleko více chutnat, ale zároveň uděláte něco pozitivního pro své zdraví!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejpopulárnější

Jarní květiny

  Jarní květiny   Jaro patří bezpochyby mezi nejrozmanitější a nejbarevnější období roku. Po mnoha měsících šedé a bílé se v...

Láska za časů koronaviru

Láska za časů koronaviru Všude kolem nás se to v období epidemie hemží různými radami, jak si nejlépe zachovat zdraví a jak se dále chránit...

Dezinfekční gel, udělej si sám

Dezinfekční gel, udělej si sám Dezinfikuji, dezinfikuješ, dezinfikujeme. V těchto dnech se potřeba a samotná spotřeba dezinfekčních gelů rapidně zvýšila, a tak se stává mnohde...

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy

Přírodní kosmetika a přírodní pleťové krémy Ať už patříte mezi nadšence do kosmetiky nebo hledáte v péči o pleť inspiraci, určitě vás neminul trend přírodní...